Poniższa oferta jest nr 88715

Junior HR Admin or Talent Researcher

Jesteś tu: Liderpracy.pl > Poznań > Poznań - Kadry/HR/szkolenia
Pracodawca:

Hays.pl

Hays.pl
Numer w rejestrze agencji zatrudnienia: 361
Miejsce pracy:

Poznań

Wojewodztwo: wielkopolskie
Branża oferty:

Kadry/HR/szkolenia

Opis stanowiska: Our Client is the premier management consulting firm. Colleagues in 65 countries provide a full spectrum of consulting services primarily to large corporations, governments, and non-profit organisations.

Join HR and Recruitment to support departments from other parts of Europe, Africa, and the Middle East.

We are looking for positions:

  • HR Admin

  • Recruitment Admin

  • PD & Learning Admin

  • Junior Talent Researcher

On this role you will:

  • Provide administrative support to the HR/Recruitment in people data management, reference letters, visa letters and immigration processes, exits and terminations, new hires employment contracts, onboarding and mobility support

  • Work closely with local HR, Recruiting, Professional Development, Learning and Payroll team

  • Administer  processes, programs and databases

  • Creating and updating employee’s profiles in the personal system

  • Sourcing for the best Candidate to join our Company

Requirements:

  • Bachelor degree, preferably in HR or related field

  • 6 months of administrative experience in a corporate or professional services environment

  • Very good MS Excel skills

  • Very good verbal and written language skills English

  • Strong analytical thinking and basic problem solving skill

Interested? APPLY!

Jeśli ta oferta jest idealna dla Ciebie, kliknij ‘Aplikuj’ i prześlij nam swoje aktualne cv.

Jeśli ta oferta nie jest dopasowana do Twoich oczekiwań, a poszukujesz obecnie pracy, skontaktuj się z nami.
Wymagania: Informacja nie dodana
Oferujemy: Informacja nie dodana
Informacje o firmie: Firma rekrutacyjna HAYS Poland działa na rynku polskim od 2002 r.
Biura firmy mieszczą się w 8 miastach Polski, a zasięg usług obejmuje całą Polskę.
Forma kontaktu: Aplikuj online