nie pobieramy opłat za korzystanie z serwisu!
1. Nadaj bezpłatnie ofertę pracy

zobacz regulamin serwisu

2. Zaczekaj na akceptację moderatora

pracujemy: pn - pt 8.00 - 18.00

Podanie o staż
LiderPracy.pl > Dokumenty:

Przykładowe podanie o staż


Staż to forma zdobywania umiejętności, która ma na celu przygotowanie zawodowe. Może być płatny lub bezpłatny. Jednakże aby mieć szanse na podjęcie stażu, musimy się zwrócić do firmy która nas interesuje z odpowiednim podaniem.


Jak powinno wyglądać?


Istotnymi elementami podania są dane osobowe, podajemy je po lewej stronie na górze podania. Warto pamiętać o wpisaniu numeru telefonu, można także zamieścić adres poczty elektronicznej. Z prawej strony umieszczamy dane firmy lub urzędu do której kierujemy podanie, najlepiej ze wskazaniem osoby decydującej. Może to być na przykład wójt, burmistrz, prezes spółki czy właściciel prywatnej firmy.

Treść podania powinna zawierać prośbę o przyjęcie na staż oraz najlepiej na jakim stanowisku. Należy także wymienić cechy które decydują o tym, iż się na nie idealnie nadajemy. Powinno się delikatnie podkreślić swoje atuty oraz wspomnieć o tych umiejętnościach, które w danej pracy mogą być istotne. Oczywiście powinno się także określić swoje wykształcenie i jego związek ze stażem o który się ubiegamy.

Nie możemy zapomnieć o tym, aby podanie podpisać. Teraz już należy je tylko dostarczyć do odpowiedniej firmy.
Wzór podania o staż

  Anna Miła Warszawa, 20. 10. 2014r


  Ul. Kwiatowa 43/2
  Tel. 667-778-889


  00-900 Warszawa Pan Janusz Wójcik
  Właściciel „ART-DOM” Biuro Projektowania Wnętrz
  Ul. Spokojna 68
  Warszawa.
  Podanie o przyjęcie na staż  Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie na staż w charakterze asystenta projektanta do Pańskiej firmy. Jestem tegoroczną absolwentką studium o kierunku aranżacja wnętrz. Projektowanie wnętrz jest moją pasją, którą staram się realizować jak najlepiej. Szybko się uczę, jestem punktualna i dyspozycyjna. Znam dwa języki obce i biegle się nimi posługuje.

  Przyjęcie mnie na staż pozwoli mi rozwijać moją pasję oraz zdobywać nowe, tak cenne umiejętności. Firma zaś z pewnością zyska oddanego pracownika, gotowego na każde wyzwanie i chętnego do nabywania nowych umiejętności.

  Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania oraz odpowiedź.  Z poważaniem
  Anna Miła